Par mani

Mani sauc Anete, es esmu 47 gadus jauna divu burvīgu bērnu mamma, sieva lieliskam vīram un “Atkal Formā” programmas autore.

Kā tas viss sākās? 2014.gada rudenī, kad dēliņam bija vien 7 mēneši, pēc ilgstoša pēcdzemdību depresijas posma es pēkšņi sapratu, ka man vairs neder nevienas, pat platākās un elastīgākās drēbes. Saņēmos un uzkāpu uz svariem. 86 kilogrami… Sapratu, ka steidzami kaut kas ir jādara!  Bet kas? Mazie nemitīgi slimoja, man nebija laika ne sporta zālei, ne garām pastaigām. Arī  ēst gatavošana prasīja laiku…

Tā kā man ļoti patīk un garšo labi paēst, nolēmu vienkārši nedaudz pārveidot savas iecienītākās receptes. Ātri, vienkārši, garšīgi un veselīgi – uz šiem četriem vaļiem turpmāk balstīju savu ēdienkarti.

Pēc pirmajām pāris nedēļām, uzkāpjot uz svariem, biju patīkami pārsteigta. Mīnus 3 kg! Tas motivēja turpināt iesākto un nepadoties!

Pavisam drīz sapratu, ka, lai ķermenis, zaudējot kilogramus, nesašļuktu kā pērnās dzimšanas dienas balo929990a4-24a4-4e15-b778-a1196faa309bniņš, ir jāliek klāt fiziskās aktivitātes. Izveidoju pati savu programmu 15-20 minūšu vingrošanai mājas apstākļos un vingroju pēc šīs programmas bērnu diendusas laikā 3 reizes nedēļā. Sāku no pilnīga iesācēja līmeņa, jo pēdējos 2 gadus sportojusi vispār nebiju. Pamazām, nedēļu no nedēļas kāpināju slodzes un intensitātes līmeni.

Un rezultāts ilgi nebija jāgaida! Jau pēc 2 mēnešiem nomainīju pusi savas garderobes, beidzot nopirku drēbes, kas man patika, nevis tās, kas derēja! Aizvien biežāk ieskatījos spogulī un uzsmaidīju sev, kļuvu enerģiskāka un pārliecinātāka par saviem spēkiem. Burtiski uzdzirksteļoju – no korpulentas tantes pārvērtos žiperīgā meitenē.

Tā kā man patika dokumentēt savus ēdienus arī bildēs, kādu dienu attēlus sociālajos tīkols nejauši ieraudzīja draudzene, un izmeta – “Tev taču jāraksta recepšu grāmata tievētājām!” Pirmā reakcija no manas puses bija smieklu šalts. Kā tad! Kas nu es par grāmatu rakstītāju… Bet atkal un atkal domās atgriezos pie šīs frāzes, līdz beidzot nolēmu – ja es ar savu pieredzi varu palīdzēt kaut vienai meitenei sevi atkal iemīlēt un atgūt dzīvesprieku, es to darīšu!

Kopš tā laika ir pagājuši vairāk kā pieci gadi. Manis vadītajos “Atkal Formā” 12 nedēļu izaicinājumos ir piedalījušās vairāk kā tūkstotis dažādu vecumu dalībnieču. Es esmu kļuvusi par satura veidotāju Instagram un Facebook platformās. Un joprojām uzskatu  – veselīgs dzīvesveids ir aizraujošs un priekpilns!

Es ļoti ceru,  ka Tev noderēs mani padomi un ieteikumi formas atgūšanai, vienalga – Tu esi mamma vai nē, vēl baro bērniņu vai cep pankūkas svētdienu rītos jau saviem mazbērniem.

Lai mums visām veicas, meitenes!